Wczytuję...

Wybierz literę alfabetu a nastepnie żądany termin z menu po lewej (być może będziesz musiał przewinąć zawartość okienka) lub skorzystaj z wyszukiwania. Możesz też zapoznać się z instrukcją obsługi klikając na przycisk Pomoc w prawej, górnej części ekranu.

Słownik Postaci Biblijnych zawiera opisy postaci, które odegrały znaczącą rolę w księgach biblijnych. Podaje też lokalizacje najważniejszych cytatów, mówiących o tych postaciach. Uwaga: Większość podanych dat jest z konieczności tylko przybliżona. Zachodzenie na siebie rządów niektórych królów wynika z faktu ich współrządzenia w tym czasie.

Słownik Terminów Biblijnych zawiera niektóre ważne pojęcia w nauczaniu Biblii. Dostarcza informacji o wierzeniach i praktykach religijnych judaizmu i chrześcijaństwa. Podajemy też lokalizacje najważniejszych cytatów, mówiących o opisywanych pojęciach.

Słownik Miejsc Biblijnych zawiera opisy miejsc, które odegrały znaczącą rolę w księgach biblijnych. Podaje też lokalizacje najważniejszych cytatów, mówiących o tych miejscach.

Słownik Ciekawostek Biblijnych zawiera interesujące ciekawostki o Biblii. Wyjaśnia też sformułowania, które pomogą lepiej rozumieć treść Biblii.

Opracował Piotr Wasilewski na podstawie "Encyklopiedia Biblii" (c) 1996 Świat Książki, ISBN 83-7129-600-2 oraz "Przewodnik po Biblii"(c) 1996 Oficyna Wydawnicza Vocatio, ISBN 83-7146-010-4.