Apel Redakcji

Drodzy Przyjaciele!

Ze względu na panującą w kraju sytuację epidemiologiczną związaną z wysokim ryzykiem zakażenia wirusem COVID-19 (koronawirus), biorąc pod uwagę apele władz kraju i administracji samorządowej, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich obywateli, apelujemy o odwołanie wszelkich zgromadzeń Kościołów. Rekomendujemy także odwołanie w tym czasie spotkań małych grup (grup domowych) i wszelkich innych zgromadzeń w większym gronie.

Uważamy, że kiedy cały kraj podejmuje ogromny wysiłek ograniczenia zasięgu i skutków zagrożenia epidemiologicznego, naszą odpowiedzialnością jako Kościoła jest w tym wysiłku uczestniczyć i pomagać.

Po więcej informacji dotyczących koronawirusa i sposobów postępowania przy podejrzeniu zakażenia odsyłamy do strony Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/koronawirus/ Gorąco też zachęcamy do stosowania się do zaleceń administracji rządowej oraz lokalnych sztabów kryzysowych.

Dla osób żyjących Ewangelią oczywiste jest, że obecne wyzwania wymagają adekwatnych środków zaradczych. Oprócz wzmożonej higieny osobistej takim codziennym, ale szczególnym, danym nam od Boga narzędziem jest modlitwa. Tym samym zachęcamy do powierzenia Bogu w modlitwie siebie, naszych bliskich, przyjaciół, ale także naszych współpracowników, sąsiadów i współobywateli. Modlimy się o sytuację we wszystkich krajach, które zostały dotknięte pandemią, oraz te osoby, które w wyniku koronawirusa przechodzą teraz osobistą tragedię. Módlmy się razem o Boże prowadzenie, mądrość i ochronę dla wszystkich nie tylko w naszym kraju ale i na świecie.

Jako naśladowcy Jezusa Chrystusa powierzamy swoje drogi Bogu Wszechmogącemu, ufając, że „On wszystko dobrze uczyni” (Psalm 37,5).

Podziel się tym artykułem

Dodaj komentarz